Psikolojik Danışman Aleyna Nazlıcan ADAY | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Psikolojik Danışman Aleyna Nazlıcan ADAY


Psikolojik Danışman Aleyna Nazlıcan Aday, lise eğitimini Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi’nde 11. Sınıf okul birincisi olarak tamamladı. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde aldı. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ana Bilim Dalını Bölüm ikincisi olarak tamamladı. Biruni Üniversitesi’nde Aile ve Çift Danışmanlığı programını tamamlamıştır. Aktif olarak çocuklarla ve ailelerle danışmanlık hizmeti yürütmektedir. Lisans eğitimi sürecinde ve sonrasında aldığı eğitimler ve gönüllü çalışmalarıyla kendini geliştirmeye devam etmektedir. ÇAGEV ve KAÇUV da aktif görev almaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Sanat Terapi, Oyun Terapi, Adleryan Terapi, Masal Terapi, Magic Therapy uygulayıcısıdır. Çocuk resimlerinin psiko-pedagojik analizini yapmaktadır. Çocuk gelişim, dikkat ve Wısc-r Zeka Testinin uygulamalarını yapmaktadır. Eğitsel oyun tasarımı eğitiminin de verdiği ilham ile çocuklar için oyun tasarlamaktadır. Sabah Gazetesi Cumartesi anne-çocuk, Pazar yetişkin psikolojisi köşesinde yazılar yazmaktadır. Lacivert Dergisi’nde alışveriş bağımlılığı Onyomani yazısı yayımlanmıştır. Müzede Oyun projesinin eğitmenliğini ve koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Güncel olarak Bakırköy/ İstanbul Demeter Psikoloji’de yüz yüze çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile terapileri yürütmektedir. Dünya da ki her insana erişebilmek için de online terapi hizmeti sunmaktadır.

@psk.dan.aleynaaday instagram adresinde toplumu bilinçlendirmek adına içerikler üretmektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X