Psikolojik Danışman Sena ARSLAN | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Psikolojik Danışman Sena ARSLAN


Sinop Anadolu Öğretmen Lisesi′nde lise eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Aydın Üniversitesi′nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimine İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünde ‘’36-72 Aylık Çocuklarda Hikaye Temelli Grup Çalışmasının Saldırganlık Yönelim Davranışına Etkisi’’ konulu tez çalışması ile devam etmektedir.

Lisans eğitimini tamamlarken çocuk ve ergenlerde duygusal, bilişsel gelişim alanında çalışmak istediğine karar vermiştir. Bu doğrultuda çeşitli devlet okullarında ve özel okullarda , TEGV, YÖRET, KAÇUV gibi derneklerde ve Altis Danışmanlık Merkezi′nde staj yapmıştır.

Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi Yaklaşımı, Çözüm Odaklı Terapi Yaklaşımı, Çocuklarda Yaratıcı Drama Uygulamaları, Akıl ve Zeka Oyunları, Temel Nöropsikoloji, CAS, Disleksi Müdahale Pogramı, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi aldığı eğitimler arasındadır.

Çocuk merkezli oyun terapisi, çocuklarda bilişsel davranışsal terapi, kısa süreli çözüm odaklı danışmanlık yaklaşımı, bilişsel müdahale programı danışmanlıkta kullandığı yaklaşımlardır.

Altis Danışmanlık Merkezi’nde ve Ulus Musevi Okulları Alef biriminde Uzm. Psikoterapist Refika Yazgaç önderliğinde katılımcılarla Qİ-Gong (Çin Tıbbı), nefes egzersizleri, kahkaha terapisi uygulamaları gerçekleştirmektedir. YÖRET Vakfı Kuşaklar Köprüsü Projesi koordinasyon ekibinde gönüllü olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

Çalışmalarına Altis Danışmanlık Merkezi’nde, 5-13 yaş çocuklar ile bilişsel gelişim alanlarında ve sosyal-duygusal- davranışsal problem alanlarında devam etmektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X