Klinik ve Sporcu Beslenme Uzmanı Raysa BÜYÜKBAHAR UZUNYOL | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Klinik Beslenme Uzmanı & BLW Eğitmeni Raysa BÜYÜKBAHAR UZUNYOL


Klinik ve Sporcu Beslenme Uzmanı olan Raysa Büyükbahar Uzunyol, lisans eğitimini Montreal’de McGill Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde tamamladı. Eğitimi sırasında Amerikan Hastanesi dâhil olmak üzere her yıl Türkiye ve Kanada’da birçok hastanelerin iç hastalıklar, yoğun bakım, geriatri, doğum gibi bölümlerinde görev yaptı. Aynı zamanda, Barbados West Indies Üniversitesi’nde “Çocukluk Çağında Obezite” konusunda araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin sunmuş olduğu iki yıllık Sporcu Beslenmesi Diploma programını da tamamlayan Raysa Büyükbahar Uzunyol İskoçya’da Stirling Üniversitesi’nde Sporcu Beslenmesi üzerine yüksek lisans eğitimi aldı.

Amerika ve Norveç’te farkındalık ile yemek yeme (Mindful Eating) üzerine sertifika programlarına katılan Raysa Büyükbahar Uzunyol, danışanlarına 8 Haftalık "Mindful Eating" eğitimi veriyor.

2016 yılında Kaplankaya Canyon Ranch Wellness Resort’da Klinik Beslenme Uzmanı olarak görev alan Büyükbahar Uzunyol, daha sonra İstanbul Emirgan’da Rays’up Nutrition & Studio’yu kurdu. Aktif olarak Fenerbahçe Yelken Kulübü ile de çalışmalarını sürdürmektedir.

Ekibi ile birlikte, kanıta dayalı bilgilere dayanarak hem çocuk hem yetişkin danışanlarının yaşam tarzlarında kalıcı değişiklikler yapabilmelerine yardımcı olmayı amaçlayan Raysa Büyükbahar Uzunyol, ihtiyaç doğrultusunda beslenildiği ve hareket edildiğinde kronik rahatsızlık riskinin azaltılabileceğine, sağlık ve güvenle yaş alınabileceğine inanmakta ve bunu tüm bireylere yaşatmayı hedeflemektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X