Müzik Öğretmeni Rıza Taşkın TAŞKINLAR | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Müzik Öğretmeni Rıza Taşkın TAŞKINLAR


İzmir doğumluyum. İlk orta ve lise eğitimimi Antalya’da Antalya Koleji’nden mezun olarak tamamladım. 1999 yılında Süleyman Demirel Üniversite Müzik Öğretmenliği Ana Sanat Dalı’nı üçüncülükle kazanarak üniversiteyi bitirdim ve devletin kadrolu müzik öğretmeni olarak çalışmaya başladım.

Üniversiteden iyi derecede gitar, piyano ve bas gitar çalarak mezun oldum. 2018 yılında Türkiye’nin sayılı tanburilerinden, İncesaz gurubunun kurucularından, dünyaca tanınmış tanbur sanatçısı Murat Aydemir’den İstanbul Küçükyalı’da 2 sene boyunca tanbur dersi alarak tanbur çalma gayreti içinde oldum.


Şu an bakanlığa bağlı kitap yazım komisyonunda görev almakta ve güzel sanatlar liselerine Tanbur Metodu yazan bir ekiple çalışmaktayım.

Enstrüman deneyimim:

*Klasik ve Akustik pitar
*Bas gitar
*Piyano
*Ukulele
*Kalimba
*Ud
*Tanbur
*Ritim sazlar (Bendir-kajon vb.)

Yukarıdaki enstrümanları iyi derecede icra etmekteyim.
Bunların yanında dijital olarak kendi Youtube kanalımda Türkiye’de ilk olarak yer almış bazı çalışmalar yapmış bulunmaktayım. Bunlardan bazıları:

*Türkiye’de bir ilk olarak Kalimba enstrümanı ile ilgili ‘Kalimba Hakkında Her Şey’ isimli 6 bölüm ve toplam 80 dakikalık bir belgesel seri hazırlayıp Youtube kanalımda yayınladım.
*Yine Kalimba ileilgili hem yetişkenlere hem ana sınıfı ve ilkokul çocuklarına yönelik, bir çok profesyonel eğitim videosunu yine youtube kanalımda yayınladım ve çalışmalarıma devam ediyorum. Bu kalimba videoları hazırladığım içerikler, profesyonel çekim,kurgu,montaj ve içerik anlamında Türkiye’deki tek örneklerdir.
*Müzik dersi kitabı 5. Ve 6. Sınıflarda yer alan tüm şarkıları yine Türkiye’de tek olarak profesyonel çekim kurgu ve anlatımla melodika dersleri olarak youtube kanalımda yayınladım.
*Bunların yanında yine birçok gitar derslerim, akustik kayıtlarım, tanbur ve beste çalışmalarımı kendi kanalımda yayınladım ve yayınlamaya devam ediyorum.

*Bunların yanında iyi derecede video kurgu ve montaj yapıyorum, adobe premiere, after effects, photoshop gibi programlar kullanıyorum ve bunlarla ilgili öğrenci yetiştiriyorum.
*Bireysel ve grup olarak çeşitli kurumlara bağlı olarak gitar,bas gitar,tanbur,ukulele ve kalimba dersleri vermeye devam ediyorum.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Güzel Sanatlar Liselelerine Tanbur Metodu yazan bir komisyonun parçası olarak meslek ve kariyer hayatıma devam ediyorum.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X