Doç. Dr. Şaziye Senem Başgül | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Doç. Dr. Şaziye Senem BAŞGÜL


Doç. Dr. Şaziye Senem BAŞGÜL Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanıdır.

1994 tarihinde Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden dönem 8.si olarak mezun olmuş, 1995-1998 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji enstitüsünde Viral Hepatitler alanında master programına katılmış, “Behçet Hastalarında Hepatit G Virüsü” konulu tezi yapmıştır. 2001-2007 tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ABD’da Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları üzerine eğitim almış ve “Erken Çocukluk Envanteri-4: Ebeveyn Formu Geçerlik Güvenirlik Çalışması ve Toplum ve Klinik Örneklemde 3-5 yaş çocuklarda Ruhsal Hastalık Sıklığı” konulu tez ile uzmanlık almıştır.

Çocuk Psikiyatrisi alanında uzmanlık aldıktan sonra 1,5 yıl Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, 1,5 yıl Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, 2 yıl Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk ve Ergen Psikiyatristi olarak çalışmıştır.

2012 yılından bu yana Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyesi ve 2009 yılından bu yana Güneş Çocuk Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim’de uzman olarak çalışmaktadır.

2015 yılında doçent ünvanı almıştır.

Çocuk ve Gençlik Ruh Sağılığı Derneği özel gereksinimli çocuklar komisyonu kurucu başkanı, Psikofarmakoloji Derneği Denetleme Üyesi ve Down Türkiye Derneği danışman doktorudur.

21 yıllık evli ve biri kız diğeri erkek 13 yaşında ikiz annesidir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X