Bebek Uyku Danışmanı Seda Özcan | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Bebek Uyku Danışmanı Seda ÖZCAN


2015 yılında Prof. Dr. Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği’nde çalışmaya başladı. Halen Prof. Dr. Burak Tatlı Klinik Asistanı- Eğitim hemşiresi ve Danışman Hemşire olarak çalışmaya devam etmektedir.

Yenidoğanda Genel Hareket Değerlendirmesi; Erken müdahalede değerlendirme yöntemlerinin en önemlilerinden biri olan Prechtl′s Method General Movement Assesment (Prechtl′s method yenidoğan hareket analizi) Basic Course’u Slovenya’da başarı ile tamamladı. Yaklaşık 1 sene süren hasta takibi ve değerlendirme sonrası, Advanced Course’u Modena, İtalya’da başarı ile tamamladı.

Bu süreç içinde özellikle nörolojik sorunları olan çocukların çok fazla uyku sorunu olduğunu farketti. Tipik çocuk gelişiminden farklı olduğu için epilepsi, serebral palsi, gelişim geriliği, mental retardasyon vb. tanıları olan çocuklarda deneyimli danışman olmadığından klinik tecrübesini de bu işe katarak özel çocuklara da yardım etmeye karar verdi. ABD International Maternity and Parenting Institute’da yaklaşık 1 sene süren “Hamile ve Bebek Uyku Danışmanlığı Koçluk Eğitim Programını” tamamladı.

‘’Temas- uyku-güven-bağlanma’’ etkenlerinin birbiri ile yoğun ilişkisini güçlendirmek için ‘’İAİM Uluslararası Bebek Masajı Eğitici Eğitimi Programını’’ tamamladı.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X