Çocuk Gelişim Uzmanı, Aile Danışmanı Seyhan ERTOSUN | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Çocuk Gelişim Uzmanı, Aile Danışmanı Seyhan ERTOSUN


Çocuk Gelişim Uzmanı olan Seyhan Ertosun lisans eğitimine Ankara Üniversitesi’nde başlayıp İstanbul Üniversitesi’nden Onur Öğrenci derecesiyle mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır.10 yıldır Halk Eğitim Merkezleri, Anaokulları, Mesleki Eğitim Okulları ve Özel Eğitim Uygulama Okullarında görev almıştır.

Ailelere çocuk merkezli danışmanlık yapmaktadır.

Çalışma alanları içinde;

Otizm Spektrum Bozukluğu, Zihinsel Yetersizlik, Özel Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan çocukların gelişim takibi

Ataşehir Kadın Sağlığı Kliniği onaylı Naisa Psikolojiden Objektif Çocuk Testleri Uygulayıcı Belgesi alarak Metropolitan Okul Olgunluğu Ölçeği, D2 Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Cattell 2A Testi, Cattell 3A Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Porteus Labirentleri Testi, Kent E.G.Y. Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Ankara Gelişim Envanteri Testi, Peabody Resim Kelime Testi gibi Çocuk Testlerinin uygulayıcılığı yapmaktadır.

5-17 yaş ERAL-NİT Gelişim Testi Uygulayıcısı, Bağımlılık Danışmanlığı ve Cinsel Terapi Danışmanlığı belgelerini almıştır.

Uluslararası geçerliliği sahip MMPI ve Yetişkin Testleri ve Çocuk/ Ergen/Yetişkin Klinik Görüşme ve Gözlem Teknikleri Uygulayıcı belgesine sahiptir.

Sanat Terapisi, Oyun Terapisi, Pozitif Psikoloji, Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranış Terapisi, Montessori Eğitimi, Çocuklarda Davranış Bozukluğu, Travmaya Duyarlı Okul Programı aldığı eğitimlerden bir kaçıdır.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı üyesi olup çocuklarla ilgili birçok etkinlikte görev almıştır. Oyun Benim İlacım Projesi kapsamında Vakfın Aile Evinde ve hastanelerin Hematoloji ve Onkoloji servislerinde tedavi gören minik kahramanlarla bir araya gelmiştir.

ÇocukluDünya sitesinde blog yazıları yazmıştır.

Ayrıca halen birçok seminere ve eğitimlere katılmaya devam etmektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X