Beslenme Danışmanı Sibel GÜNGÖR | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Beslenme Danışmanı Sibel GÜNGÖR


Bebek ve çocuk beslenmesi, toplumda sağlıklı beslenme üzerine çalışmalarına devam eden Sibel Güngör, ODTÜ ekonomi bölümü mezunu olup kariyer hayatını sağlık sektöründe sürdürmüştür. Liverpool Üniversitesi Halk Sağlığı Bölümü’nde yüksek lisansını yapmış (MPH), yüksek lisans tezini Türkiye’de bebekli annelerle yaptığı çalışma ile vermiştir.

Profesyonel çalışma hayatını sağlık sektöründe sürdürdükten sonra bebeklikten itibaren sağlıklı beslenme üzerine çalışmalarına devam etmiş ve 2013 yılında ilk kitabı olan Bebeğimin Beslenme Kitabı yayınlanmıştır. Yaptığı çalışmalarda ve kitaplarında sağlıklı beslenme ve yaşam alışkanlıklarının bebeklikten itibaren başlatılması gerektiğini vurgulamaktadır.

‘Sağlıklı olan sıkıcı değildir’ sloganı ile 2016’da yayınlanan ikinci kitabı Neşeli Tabaklar çocuklarına doğru beslenme alışkanlığını vermekte ebeveynlere ilham kaynağı olmuştur. Neşeli Tabaklar temasıyla anne ve babaların çocuklarıyla birlikte katıldıkları beslenme atölyeleri oluşturmuştur.

Sibel Güngör halen İstanbul ve Türkiye’nin pek çok bölgesinde anne, baba ve çocuklarla bir araya gelerek seminerlere, söyleşilere katılmakta, ebeveynlere beslenme danışmanlığı vermekte ve Neşeli Tabaklar atölyeleri düzenlemektedir. Araştırmalarını, izlenimlerini çeşitli gazete ve dergilerde, televizyon ve sosyal medya kanallarında paylaşmaya devam etmektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X