Uzman Klinik Psikolog / Aile Danışmanı/ Pedagog C. Canan ŞİMŞEK KARABULUT | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Klinik Psikolog / Aile Danışmanı/ Pedagog C. Canan ŞİMŞEK KARABULUT


1984′de İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri (Rehberlik Psikolojik Danışmanlık) Bölümünden mezun olmuş, yüksek lisansını İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde yapmıştır. Tez konusu “Yetişkin Bireylerin Bağlanma Stilleri ve Anne-Baba Çatışmasının Aleksitimi Üzerindeki Yordayıcı Rolü ve Anne-Baba Aldatmasının Düzenleyici Etkisi” üzerinedir.

Çalışmalarında Psikodinamik ve Destekleyici Terapi yönelimli olup, Gottman Çift Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi, Satir Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Aile Terapisi, Masal ve Sanat Terapisi, Psikodrama, çocuk-ergen-yetişkinler için EMDR modellerini uygulamaktadır.

Okul öncesi eğitim kurumu, dershane ve okullarda çalıştıktan sonra 2011′de Püf Noktası Aile Danışma Merkezi′ni kurmuştur. Halen ana-baba, öğretmen-yönetici ve öğrencilere eğitimler vermekte olup kriz ve travma, kaygıyla baş etme, etkili iletişim becerisi, okul psikolojik danışmanlığı, etkili ve verimli öğrenme, kariyer danışmanlığı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite alanlarında da hizmet vermektedir.

EMDR ve ÇATED (Çift ve Aile Terapistleri Derneği), Rorschach ve Projektif Testler Derneği, Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü, TÇD (Travma Çalışmaları Derneği) üyesidir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X