Uzman Pedagog Elda TATLI | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Pedagog Elda TATLI


Uzman Pedagog Elda Tatlı, 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini (Almanya, 2011) Julius-Maximilian Üniversitesi′nde Pedagoji bölümünde tamamladı.

Lisansüstü eğitimi süresince öğrenim gördüğü üniversiteden akademi bursu almaya hak kazandı. Yüksek lisans tezinde psikolojik dayanıklılık gücünü (recilence) geliştirmeye yönelik olan koruyucu ruh sağlığı programlarının çocukların ruhsal gelişimi üzerindeki etkilerini inceledi.

Eğitimi süresince Unterfranken Gençlik Merkezinde „Kültürler Arası Dialoğu ve Toleransı Destekleme Eğitimi” kapsamında eğitmenlik yaptı. Julius-Maximilian Üniversite′sinin “Service-Learning” Projesi kapsamında çift dille büyüyen okulöncesi dönemdeki çocukların dil gelişimini desteklemeye yönelik program geliştirme ve uygulama çalışmalarında görev aldı. Ayrıca Würzburg mülteci kampında bayanlara ve çocuklara yönelik düzenlenen psiko-sosyal destek faaliyetlerin düzenlenmesi ve yürütülmesi çalışmalarında gönüllü olarak çalıştı.

Mezuniyetinden ardından Avrupa Birliği destekli "Beratung und Migration" adlı entegrasyon projesi kapsamında Almanya′daki Türk kökenli ergenlere ve ebeveynlerine psikolojik danışmanlık hizmeti verdi. Bir İZ derneği tarafından yürütülen "Yan Yana" projesi kapsamında Suriyeli mülteci çocuklara yönelik gönüllü olarak travma odaklı grup terapisi çalışmaları yürüttü. Ayrıca Sevgi Evlerinde büyüyen ve travmatik yaşantıları olan çocukların ruhsal süreçlerini oyun terapisi yoluyla desteklemiştir.

Uzman Pedagog Elda Tatlı halen çocuk ve ergenlerle çalışmaya devam etmekte ve çalışmalarında ağırlıklı olarak oyun terapisi, sanat terapisi, bilişsel davranışçı terapi ve çözüm odaklı terapi teknikleri kullanmaktadır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X