Uzman Psikolog & Aile Danışmanı Ecem TAKANOĞLU | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Psikolog & Aile Danışmanı Ecem TAKANOĞLU


Uzman Psikolog Ecem TAKANOĞLU , Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden ‘‘Erken Çocuklukta Sosyal Problem Çözme ve Duygu Düzenleme Becerisinin Yönetici Zihinsel İşlevlerle İlişkisi’’ lisans tezi çalışması ile 2017 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans öğreniminde ise Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans programını ‘‘Çocukların Davranış Problemleri ile Annelerinin Bağlanma Stilleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’’ adlı bitirme projesi ile tamamlamıştır.

Üniversite öğrenimi boyunca, Ege Üniversitesi çocuk ve ergen araştırmaları laboratuvarı, özel eğitim merkezleri, özel psikolojik danışmanlık merkezleri ve Ege Üniversitesi Hastanesi yetişkin psikiyatri kliniğinde stajlar yaparak farklı alanlarda çalışmayı deneyimleme şansına erişmiştir.

Meslek yaşamında, çeşitli anaokullarında ‘okul psikoloğu’ olarak görev yapmış ve halen psikolojik danışmanlık merkezlerinde çocuk, ergen ve aileler ile çalışmalarına devam etmektedir. Çalışmalarında deneyimsel oyun terapisi metodu, bilişsel davranışçı terapi teknikleri, çocuk değerlendirme ve gelişimsel tarama testlerini uygulamaktadır. Türk Psikologlar Derneği′nden onaylı sertifikalı Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV (WISC-4) uygulayıcısıdır.

Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsüne bağlı olarak Psikodrama Temel Aşama eğitimine devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği ve İzmir Psikodrama Derneği üyesidir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X