Pedagog Dr. Yeşim Kesgül SERCAN | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Pedagog Dr. Yeşim Kesgül SERCAN


1984’de İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümü’nü bitirdi. Yüksek Lisansını aynı üniversitenin Çocuk Sağlığı Enstitüsü′nde Ana Çocuk Sağlığı Programı’nda “Soyaçekim, anne tutumu, anne ruhsal belirtileri ve çocuk ruhsal belirtilerinin kekemeliğe etkisi” başlıklı teziyle 1988’de tamamladı.

1988-1992 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi eğitim Bilimleri Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Eğitimde Psikolojik Hizmetler Doktorasını tamamladı.

1991′de çalışma arkadaşlarıyla birlikte pencere pedagojik psikolojik danışmanlık merkezi’ni kurdu. 1992’den itibaren çocuk kitapları hazırlamaya başladı. Kitapları çeşitli yayınevlerinde yayımlandı 2001’de pencere-sey® yayınevinin kurucuları arasında yer aldı. Halen danışmanlık, yazarlık ve yayımcılık görevlerini sürdürmektedir. Yayımlanmış 24 ürünü bulunmaktadır.

Başta konuşma bozukluğu, özgül öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği olmak üzere çeşitli konularda bireysel danışmanlık vermekte ve özel eğitim çalışmaları yapmakta; özel eğitimini sürdürdüğü çocukların ana babalarıyla da eş zamanlı çalışarak sorunla baş etme eğitimi vermektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X