Çocuk Ergen Psikiyatri Uzm Dr. Zerrin Topçu Bilgen | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzm. Dr. Zerrin Topçu BİLGEN


1999 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda 2000-2004 yılları arasında çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanlığı eğitimini tamamlamıştır. 2005-2007 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubu’nda çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanı olarak çalışmıştır. 2008-2010 yılları arasında Hisar İntercontinental Hospital’da konsültan çocuk ve ergen psikiyatrisi görevini üstlenmiştir.

Son 10 yıl içerisinde 1884 Vakfı, Geleceğimizin Çocukları Vakfı, İsveç Konsolosluğu, Biriz Derneği, çeşitli anaokul ve ilkokullarda, anne-baba, öğretmen, çocuk ve ergenlere yönelik çeşitli koruyucu ruh sağlığı projelerinde yer almıştır. 

2011 Türkiye’deki ilk ve tek koruyucu ruh sağlığı merkezi olan Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi’ni kurmuş ve yönetmiştir. 2013’de buradaki görevinden ayrılmıştır.

2007 yılından bu yana serbest hekimlik çalışmalarını sürdürdüğü Kadıköy’deki muayenehanesindeki çalışmalara devam etmektedir. Koruyucu (preventive) ruh sağlığı, dinamik-psikanalitik yönelimli çocuk ve ergen psikoterapileri yoğun çalıştığı alanlardır. 


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X