Homeopati Nedir? Çocuklarda Homeopati | Çocuklu Dünya
 
Sağlık

Çocuklarda Homeopati Hakkında Merak Ettikleriniz

Tarih: 10 Şubat 2020 - Pazartesi
Uzman görüşü için konu öner.

Çocuklarda Homeopati Hakkında Merak Ettikleriniz

Çocuklarda Homeopati

Homeopati çocuk hastalıklarında çok yaygın olarak kullandığımız özellikle akut ve kronik hastalıklarda tedavide bize iyi yanıt veren Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre günümüzde en sik kullanılan tamamlayıcı tip yöntemidir. Homeopatinin belki de en çok kullanıldığı alanlardan biri kuskusuz çocuk hastalıklarıdır.


Homeopati nedir?

Homeopati aslında kökleri eskiye dayanan yaklaşık 220 yıl önce Alman Dr. Samuel Hahnemann tarafından bulunup sistematik bir hale getiren vücudun kendini doğal olarak iyileşmesine yardımcı olan doğal bir tedavi yöntemidir. Hahnemann’a göre bu kavram ilk Hipokrat tarafından ortaya atılıp daha sonraları birçok tip insanları tarafından benimsenmiştir. Homeopati su anda 80’den fazla ülkede kullanılmaktadır. Ülkemizde de homeopati sadece Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı hekimler tarafından uygulanmaktadır.

Homeopati kullanılan ilaçlar

Homeopatide kullanılan ilaçlara remedy denmektedir. Remedylerin tamamı doğadaki kaynaklardan elde edilmektedir. Homeopati alternatif tip kategorisine giren bir tedavi çeşidi olup mutlaka uzman bir homeopat tarafından reçete edilmelidir. Homeopatik remedileri seyreltilmiş olarak hazırlandığından yeni doğandan ergenliğe ve de emziren annelerde rahatlıkla kullanmaktayız.

Üye olun çocuk gelişiminde size rehberlik edelim!
Doğumdan itibaren çocuğunuzun gelişimine göre günlük eğitim planı
Uzmanların hazırladığı 2.500’den fazla eğitici oyun
Uzmanlarla seminerler
Uzmanlara danışma

Homeopati herkesi kendi bireysel ve bütünselliği içinde değerlendiren, çocuğun kendine özgü birçok özelliği göz önüne alarak uygulanan doğal bir tedavi yöntemidir

Homeopati eğilimleri ortadan kaldıran yapısal bir tedavi yöntemidir aynı zamanda akut tedavilerde de kullanılan doğal, yan etkisiz bütünsel kalıcı bir tedavi sağlayan bir sistemdir.

Homeopatiyi yaşamları boyunca tercih eden ailelerin aileye yeni katılan bebeklerini de homeopati ile büyütmek isteyen bir nesile eşlik ettiğim için bir çocuk doktoru olarak aslında çok şanslıyım.

Yenidoğanlarda homeopati kullanımı

Yenidoğanı değerlendirirken annenin gebelik surecinden doğuma kadar olan süreci en ince ayrıntısına kadar sorguluyoruz. Tedavi süreci her bir vaka için çok ayrıntılı bir ilk muayene ve görüşme ile başlıyor. Her birey ayrıntılı olarak fiziksel, mental ve duygusal açıdan detaylı olarak değerlendiriliyor çünkü homeopati kişiye özel uygulanan bir tedavi yöntemi… Örnek olarak ateş şikâyeti ile başvuran her çocuk değerlendirildiğinde ayni remedy verilmiyor. Çünkü her çocuğun ateşinin çıkma sebebi bir diğerinden farklı olabiliyor

Homeopati yeni doğanlarda, gebelikte emziren annelerde güvenle kullanılmaktadır çünkü vücudun kendini doğal bir şekilde iyileştirmesine destek olan alternatif bir tamamlayıcı tedavi yöntemidir.

Bir çocuğun yaşamının ilk günlerinden homeopati ile tanışması onun yasamı boyunca başına gelebilecek sağlık sorunları ile bahsetmesini kolaylaştırıyor ve uzun vadede bütüncül bir yasam enerjisi ile birçok dış etkenden korunmuş oluyor.


Üye olup, Haftalık Programımızı uyguladığınızda, 14 gün içinde çocuğunuzdaki değişimi fark edeceksiniz.
Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X