6 Yaş Çocuk Oyunları | Çocuklu Dünya
 
Çocuk Gelişimi

6 Yaşındaki Çocuğunuzla Hangi Oyunları Oynayabilirsiniz?

Tarih: 25 Eylül 2021 - Cumartesi
Uzman görüşü için konu öner.

6 Yaşındaki Çocuğunuzla Hangi Oyunları Oynayabilirsiniz?

6 Yaş Eğitici Oyunlar

Oyun ve aktiviteler ilkokula başlayan 6 yaşındaki çocuğunuzun hem gelişimine hem de akademik başarısına katkı sağlamak için en etkili araçlardandır. Okula başlamış olsa da hala oyun ve aktivitelere ihtiyaç duyan çocuğun günlük hayatında evde oynanan eğitici oyunlar mutlaka olmalıdır. 6 yaş evde eğitici oyunlar oynamak için ailecek zamanlar yaratabilir ya da çocuğunuza bu aktiviteleri sunabilirsiniz. Eğitici oyunlar 6 7 yaş döneminde çocuğun okulda öğrendiklerini pekiştirmesini ve yeni beceriler kazanmasını sağlar. Eğitici oyunlar zeka gelişimine katkı sağladığını gibi çocuğun fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimine de katkı sağlar.

Eğitsel oyunlar ve kazanımları ailelerin bu tarz oyun ve etkinlik arayışını arttırmaktadır. Siz de 6 yaş eğitici oyunları arıyorsanız yazımızda birçok gelişim alanını destekleyen oyun ve aktivite bulabilirsiniz.

6 Yaş Grubu Eğitici Oyunlar

Hikayedeki Eksik Ne?

Çocuğunuza hep okuduğunuz bir kitabı veya hikayeyi birkaç seferden sonra bir bölümü eksik olarak anlatın ve çocuğun eksik bölümü hatırlamasını isteyin.

Aynısını Yapıyorum

Legoları hazırlayın ve çocuğunuzla karşılıklı oturun. önce siz çocuğunuz görmeden, legolarla bir şey oluşturun. Çocuğunuzun kısa bir süre yaptığınız şeye bakmasına fırsat verin ve daha sonra kapatın. Bir kitabı veya kalın bir klasörü araya koyarak yapılanı çocuğunuzun görmesini engelleyebilirsiniz. Çocuğunuz aklında kaldığı kadar sizin oluşturduğunuz şeyi kopyalasın. Bitirdiğinde aradaki engeli kaldırın ve ne kadar doğru kopyalamış bakın. Sonra çocuğunuz bir şey oluştursun ve bu sefer siz kopyalamayı deneyin.

Taş Boyama Aktivitesi

Çocuğunuzla birlikte parktan, deniz kenarından ve yürüyüş yaptığınız bahçelerden çeşitli büyüklüklerde taşlar toplayın. Bu taşların yüzeylerini iyice yıkayıp kurulayın, çocuğunuz akrilik boya ve fırçalarla taşları istediği gibi boyasın, üzerlerine resimler çizsin. Taşın tasarımını çocuğunuzun hayal gücüne bırakın.

ÇocukluDünya’da gelişim seviyeleri ne göre binlerce eğitici oyun bulabilirsiniz.


Üye olup, Haftalık Programımızı uyguladığınızda, 14 gün içinde çocuğunuzdaki değişimi fark edeceksiniz.
Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X